Když jsem línej lívanec

Občas i já, člověk kterému téměř přirostli ruce k plechu a troubě, mám chuť si dopřát snídani nad kterou se nemusí moc přemýšlet, prostě použijete základní recept a došperkujete si ho dobrůtkama, které máte rádi. A přesně k takovýmto účelům slouží nejenom všechny možné druhy kaší, ale taky lívance! A to tak jemné a nadýchané, že po jejich snězení máte v bříšku jako v pokojíčku.

Kokosové lívance s malinami

IMG_7392

Na těsto z kterého nám vyjde 8 větších lívanců si metličkou vyšleháme 100ml kokosového mléka společně se 100ml mandlového mléka EcoMil, 2 bílky (nebo 1 celým vejcem) a neochucenými stéviovými kapkami. Poté přimícháme 40g hladké špaldové mouky, 20g mandlového proteinu a půl lžičky bezfosfátového kypřícího prášku. Pečeme na mírném plameni na troše kokosového oleje.

Vdolek jako lívanec

Poslední měsíc se mi snad už i zdálo o vdolkách od babičky, na kterých je taková hromada hruškových povidel, že vám při prvním zakousnutí tečou i po bradě. A tak jsem si jejich super jednoduchou, zdravou a nekynutou verzi připravila na způsob větších lívanců, a stačí snad jen říct, že při pohledu na ten do vteřiny vymetený talíř přede mnou mi šly slzy do očí velké jako hrachy. 😀

IMG_7762

Na těsto na 3 takovéto kousky si smícháme 120g bezlaktózového nízkotučného tvarohu (nebo klasického), 1 vejce, lžičku čekankového sirupu, pár kapek neochucené stévie, 30g hladké špaldové mouky a zarovnanou lžičku bezfosfátového prášku do pečiva. Lívancové vdolečky pečeme na troše řepkového oleje na mírném plameni (ze začátku přikryté pokličkou, aby se zatáhly i zvrchu a šly hezky otočit) a poté si je dozdobíme pořádným množstvím jablečného pyré, pekanovým máslíčkem Meridian a zaprášíme skořicí.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s