Mini donutkování – black & white

Ať už jste spíš čoko maniaci jako já nebo spíše na dobroty ze světlého těstíčka, s dnešními recepty si přijdete na své ať už patříte do jakékoliv z této skupin. V jednom týdnu se mi sešly hned dva recepty na roztomilé mini donutky, a to právě jak v black, tak i white verzi. Základem obou receptů je vždy především jablečné pyré, rozemleté ovesné vločky a vajíčka, která spolu utváří dokonale vláčné těstíčko nadýchané jako obláček. A jejich příprava je navíc super jednoduchá, tedy další z receptů smícháš v jedné míse, kterou bysme pomalu mohli přejmenovat na „zvládnou i vaše děti“. 😀

Jablečné donutky provoněné perníkovým kořením

IMG_7759

Na těsto na donutky si metličkou vyšleháme 2 bílky společně se 120g jablečného pyré a vanilkovými stéviovými kapkami. Poté přimícháme 35g rozemletých ovesných vloček Mornflake, 20g mandlového proteinu, lžičku prášku do pečiva a půl lžičky perníkového koření. Těstem si naplníme silikonovou formu na mini donutky a při 180C je pečeme 30 minut. Vychladlé donutky poté přelijeme rozpuštěnou vysokoprocentní čokoškou a zero bodylab toppingem s příchutí bílé čokolády.

Jahodovo-čokoládové mini koblížky

IMG_7482

Na čokoládové těstíčko si metličkou vyšleháme 100g jablečného pyré společně s 1 vajíčkem a čokoládovými stéviovými kapkami. Poté přimícháme 10g jahodového rýžového proteinu Growing naturals, 10g kakaového prášku Purasana, 10g čokoládového práškového arašídového másla, 15g rozemletých ovesných vloček Mornflake, 2 kostičky nasekané 99% lindt čokolády a lžičku prášku do pečiva. Vznikne nám hladké těstíčko, kterým si pomocí zdobícího sáčku vyplníme silikonovou formu na mini donutky a při 190C je pečeme 25 minut. Podáváme přelité rozpuštěnou vysokoprocentní čokoládou.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s