Abs on fire – domácí rychlocvíčo s gymballem

Novou rubriku zaměřenou na pohyb nemůžeme začít cvíčem na nic jiného než na partii, s kterou jsme nespokojená snad každá z nás – bříško. Kromě úpravy stravy (která je prostě alfou a omegou pro krásné a štíhlé tělíčko) je to právě cvičení na celý střed těla, které vám pomůže k tomu, abyste si po nějakém čase dokázali sami před zrcadlem říct: „No páni, ty jsi ale kočka.“

Dnešní bříško si zvládnete doma odcvičit během 15-20 minut a přesto budete druhý den kňourat nad každým kýchnutím či zakašláním. Jedinou cvičební pomůckou, kterou budete potřebovat je gymnastický míč, případně ještě podložka nebo ručník.

Důležité je mít zpevněné bříško po celou dobu provádění daných cviků. První tři cviky odcvičíte v plankové pozici – hlídejte si rovná záda, podsazenou pánev, hlavu v prodloužení páteře. U posledního cviku (předávání míče) si pak hlídejte, aby se vám bedra neodlepila od podložky a práci tak odvedlo doopravdy vaše bříško.

Dané cviky se pokuste odcvičit v trochu svižnějším tempu. Samozřejmě ne na úkor toho, že se na gymballu budete nekontrolovaně kymácet z jedné strany na druhou. Ale mám na mysli spíš to, abyste si mezi jednotlivými sériemi nedávali příliš dlouhé pauzy. Uvidíte, že se pak i u cvičení bříška můžete pěkně zapotit a využít toho třeba jako zahřátí před naplánovaným kardiem.

1. Přítahy kolen

 s přitažením se kolena snažíme dostat co nejblíže k hrudníku
provádíme 3 série po 20 opakovaních

img_5782

2. Přítahy stranou

koleno přitahujeme vnějškem co nejblíže k lokti
provádíme 3 série po 20 opakováních (10 opakování na každou nohu – levé koleno k levému lokti, poté pravé koleno k pravému lokti)

IMG_5825.JPG

3. Střecha

zadeček s rovnými zády a pořádně zpevněným celým středem těla vytáhneme co nejvýše ke stropu
provádíme 3 série po 12-16 opakováních

IMG_5826.JPG

4. Předávání míče

gymball si předáme vždy v části na bříškem, nohy stáhneme dolů jen do takové pozice, kdy máme bedra stále přilepená k podložce
provádíme 3 série po 15-20 opakováních

img_5784

V případě jakéhokoliv dotazu se nebojte se ozvat buď na můj email nebo zde do komentářů. ❤
Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s